HABERLER
Yeni Kinoa Tesisimiz Bakan Yardımcımızın Teşrifleriyle Hizmete Başladı

Firmamız bünyesinde kapasite artışına gidilerek ilk tesisimizin yerine açılan yeni fabrikamız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcımız Sn. Mehmet Daniş'in teşrifleriyle açıldı.

Kinoa sektörüne olan destek ve hizmetleriyle sektörümüze çok büyük katkıları olan önemli bürokratlarımızdan Sayın Mehmet Daniş firmamıza ait yeni kurulan işletmemizi yerinde inceledi. 

Kinoa ile ilgili yapılan çalışmaları ilk günden bu yana takip ettiğini belirten Bakan Yardımcımız gelinen noktada çiftçilerimize yeni bir iş imkanı daha doğduğunu, yapılanları takdir ettiğini, yakın zamanda Türk kinoasını uluslararası pazarda da görmek istediğini belirtti. Kinoanın yeni bir sektör olduğunun ve daha katedilecek çok mesafe olduğunun altını çizen Daniş, işin zor kısmının bittiğini belirtirken bu denli büyük bir tesisin birçok çiftçiye de ekmek kapısı olacağını, doğru işler yapıldığını belirtti. Daniş son olarak ''Piyasa ne talep ediyor bunu iyi takip etmemiz lazım, kinoa gibi adını yeni duymaya başladığımız birçok ürün var. Bunların hepsi ithal geliyor ve bu ürünlere ciddi paralar ödüyoruz. Bu paralar başka ülkelerin çiftçilerine gidiyor. Bunlara da odaklanmalıyız, katma değer bu ürünlerde yatıyor. Bakanlık olarak üzerimize düşeni yapacağımızı ve bu tür yeni girişimlere destek olacağımızın sözünü veriyorum'' şeklinde cümlelerini tamamladı.

Bakan Yardımcımız Mehmet Daniş, Ak Parti İl Başkanımız Sn. İlyas Akmeşe, Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, Akparti İlçe Başkanımız Turan Girgin ve beraberindeki bürokratlarımıza sebzeli kinoa pilavı ikram edildi.

 

 

 

 

 

©2018 - YERLİ TARIM ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi